Loomen često izaziva niz negativnih asocijacija na edukacije koje su mnogima oduzele sate, dane i mjesece uz rješavanje zadataka. Stres je postajao još veći kad bi mentori vraćali poslane zadatke na doradu i/ili ispravak. Neki su pošteno odradili svoje zadatke, a mnogi su izmanipulirali značke i potvrde snalazeći se bez kvalitetno odrađenoga tečaja. Nemojmo se zavaravati, bilo je svega! Međutim, rezultati su vidljivi u svakodnevnoj nastavnoj praksi i s današnjega gledišta mogu istaknuti samo pozitivne strane Loomena.
U vremenima nastave na daljinu, potpune društvene izoliranosti i izbjegavanja fizičkih kontakata Loomen je postao digitalni alat koji je pomogao prebroditi krizne trenutke novonastale nastave. Mnoge su se škole odlučile cijelu nastavu na daljinu održavati preko Loomena prvenstveno zbog prethodnih, očito, pozitivnih iskustava u spomenutome alatu. Ostali, manje iskusni, ali dovoljno uporni, savjesni i dosljedni svojoj profesiji, otkrivali su prednosti Loomena polako i uz puno truda.
Autorica članka je Antonija Jagodar.
Cijeli članak je dostupan za čitanje na ovoj poveznici.
Profesor povijesti i sociologije, doktorand interdisciplinarnih obrazovnih znanosti. Autor i urednik udžbenika i drugih obrazovnih materijala. Zainteresiran za teme digitalne humanistike i povijesti, javnu povijest, suvremenu povijest, Holokaust, didaktiku povijesti i futurologiju.