Popis pozvanih na državno Natjecanje iz povijesti 2011.

Sa stranica Agencije za odgoj i obrazovanje prenosimo popis učenika i mentora pozvanih na XII. Državno natjecanje iz povijesti koje će se održati u Poreču od 9. do 11. svibnja 2011. godine. Čestitamo svima koji su pozvani i svima koji su sudjelovali na županijskim natjecanjima!

Kategorija pisana provjera znanja – 7. razred

RB ŽUPANIJA MJESTO PREZIME UČENIKA IME UČENIKA PREZIME MENTORA IME MENTORA
1 Zagrebačka OŠ Nikole Hribara Velika Gorica Grebenac Filip Kuhar Natalija
2 Krapinsko- zagorska OŠ “Ljudevit Gaj” Krapina Tustonja Ana Marija Grmovšek Branka
3 Sisačko-moslavačka OŠ Popovača Popovača Štrk Marijeta Kujundžić Manuela
4 Sisačko-moslavačka OŠ Popovača Popovača Zobel Sara Kujundžić Manuela
5 Karlovačka OŠ Cetingrad Cetingrad Bogović Anamarija Rubil Martina
6 Varaždinska OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec Justament Jasmina Jagić Suzana
7 Koprivničko-križevačka OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica Šimek Luka Vranar Lidija
8 Bjelovarsko-bilogorska IV. osnovna škola Bjelovar Crnković Mirna Hribljan Bojana
9 Bjelovarsko-bilogorska III. osnovna škola Bjelovar Predojević Bruno Lovrić Vesna
10 Primorsko-goranska OŠ Sveti Matej Viškovo Ožanić Hrvoje Gržinčić Iva
11 Primorsko-goranska OŠ “Eugen Kumičić” Rijeka Jurić Nikolina Lusina Marina
12 Primorsko-goranska OŠ Srdoči Rijeka Novosel Daniel Jereminov Saša
13 Ličko-senjska OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac Vrban Lucija Marković Ankica
14 Virovitičko-podravska OŠ Ivane Brlić Mažuranić Virovitica Katalenić Monika Lovrenc Ankica
15 Požeško-slavonska OŠ Julija Kempfa Požega Bradić Iva Franjić Ivan
16 Brodsko-posavska OŠ „Vjekoslav Klaić“ Garčin Smoljo Marin Pastuović Ćuk Jadranka
17 Brodsko-posavska OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Slavonski Brod Čuljak Roman Marinović Blanka
18 Zadarska OŠ “Petar Zoranić” Stankovci Pelaić Marija Delić Žepina Božena
19 Osječko-baranjska OŠ Ivana Kukuljevića Belišće Jelkić Ivan Rold Leonardo
20 Osječko-baranjska OŠ Frana Krste Frankopana Osijek Zorinić Roberta Štefičar Vesna
21 Osječko-baranjska OŠ Jagode Truhelke Osijek Hunjet Matija Mesar Adam
22 Osječko-baranjska OŠ Miroslava Krleže Čepin Krstanović Ines Hausman Jasna
23 Šibensko-kninska OŠ Dr. Franje Tuđmana Knin Maloča Stipe Višnjić Julijana
24 Vukovarsko-srijemska OŠ Vladimira Nazora Vinkovci Marko Ninković Zovko Milenko
25 Vukovarsko-srijemska OŠ Vođinci Vođinci Šućurović Verena Perković Marija
26 Splitsko-dalmatinska OŠ „Stjepan Radić“ Imotski Petrović Ante Strinić Filip
27 Splitsko-dalmatinska OŠ „Stjepan Radić“ Imotski Šudalo Tina Kelava Vrdoljak Tonći
28 Istarska OŠ Vladimira Nazora, PŠ Tinjan Pazin Nikolina Širol Marija Baćac
29 Dubrovačko-neretvanska OŠ Lapad Dubrovnik Đapić Kristina Puljizević Kristina
30 Dubrovačko-neretvanska OŠ Lapad Dubrovnik Rašica Mihaela Puljizević Kristina
31 Međimurska OŠ “Petar Zrinski” Šenkovec Kovač Jurica Hajdarović Miljenko
32 Grad Zagreb OŠ Josipa Račića Zagreb Orlić Petar Gudelj Franjo
33 Grad Zagreb OŠ Braće Radić Zagreb Rukavina Luka Stančin Lukić Biserka
34 Grad Zagreb OŠ Marije Jurić Zagorke Zagreb Grifoni Luka Bukal Elizabeta
35 Grad Zagreb OŠ Augusta Šenoe Zagreb Špiljak Bruno Ležaić Maja

Kategorija pisana provjera znanja – 8. razred

RB ŽUPANIJA MJESTO PREZIME UČENIKA IME UČENIKA PREZIME MENTORA IME MENTORA
1 Zagrebačka OŠ Jurja Habdelića Velika Gorica Radman Iva Pavelić Hiršt Magdalena
2 Krapinsko- zagorska OŠ “Vladimir Nazor “ Budinšćina Babok Edita Novosel Ivana
3 Sisačko-moslavačka OŠ “Ivan Kukuljević” Sisak Beloglavec Karlo Stojanović Jelena
4 Sisačko-moslavačka OŠ “Braća Ribar” Sisak Matošević Antonio Žunić Staša
5 Karlovačka OŠ “Braća Seljan” Karlovac Cigić Tomislav Vladić Stanko
6 Varaždinska OŠ “Gustav Krklec” Maruševec Bukovec Antonio Trstenjak – Stanisavljević Mirjana
7 Koprivničko-križevačka OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica Kiš Paula Pintarić Zoran
8 Bjelovarsko-bilogorska IV. osnovna škola Bjelovar Piršljin Tomislav Smolec Ivana
9 Primorsko-goranska OŠ Sveti Matej Viškovo Žunabović Mateo Gržinčić Iva
10 Primorsko-goranska OŠ “Rikard Katalinić Jeretov” Opatija Vrkić Dora Host Liljana
11 Ličko-senjska OŠ Dr. Jure Turića Gospić Hećimović Filip Rosandić Antonija
12 Virovitičko-podravska OŠ Eugena Kumičića Slatina Manceta Dražen Delić Đurđica
13 Požeško-slavonska OŠ Dragutina Lermana Brestovac Krpan Ivana Džidžić Ivan
14 Brodsko-posavska OŠ „Antun Mihanović“ Slavonski Brod Stanić Matej Merkler Ivana
15 Zadarska OŠ Šimuna Kozičića Benje Zadar Fabac Ivan Pepić Nenad
16 Osječko-baranjska OŠ Višnjevac Višnjevac Vereš Matej Ivković Nevenka
17 Osječko-baranjska OŠ Dore Pejačević Našice Rajić Biljana Dragojlović Smilja
18 Šibensko-kninska OŠ Vidici Šibenik Čvrljak Marko Madunić Zvonko
19 Vukovarsko-srijemska OŠ Josipa Kozarca Vinkovci Komesarović Martina Zovko Danijela
20 Splitsko-dalmatinska OŠ Majstora Radovana Trogir Skender Duje Šimić Marijana
21 Splitsko-dalmatinska OŠ Don Lovre Katića Solin Andabak Ante Modrić Filip
22 Splitsko-dalmatinska OŠ Spinut Split Kreković Dora Šoljak Jelena
23 Istarska OŠ Veli Vrh Pula Hrkač Stela Jovanović Igor
24 Dubrovačko-neretvanska OŠ Marina Držića Dubrovnik Pivac Zrinka Njirić Marijana
25 Međimurska OŠ Goričan Goričan Gosarić Marta Sečan-Hrastić Melita
26 Grad Zagreb OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića Zagreb Relac Svan Gambiraža Knez Anita
27 Grad Zagreb OŠ Ivana Filipovića Zagreb Franić Ivana Karla Babić Ana
28 Grad Zagreb OŠ Dragutina Domjanića Zagreb Smolić Nika Vincetić Marijo
29 Grad Zagreb OŠ Luka Zagreb Đurinec Laura Sever Ružica
30 Grad Zagreb OŠ Zapruđe Zagreb Njegovan Juraj Crljenko – Bosiljević Branka

Kategorija samostalnih istraživačkih radova – srednje škole

RB MJESTO NASLOV RADA PREZIME UČENIKA IME UČENIKA PREZIME MENTORA IME MENTORA
1 Srednja škola Jastrebarsko Jastrebarsko Dječji dom u Jastrebarskom 1942. Kovačević Ivona Vreš Goran
2 Srednja škola Jastrebarsko Jastrebarsko Dječji dom u Jastrebarskom 1942. Trgovčić Sonja Vreš Goran
3 Srednja škola Pregrada Pregrada Živjeti u provinciji, a biti u središtu Europe Ciglenečki Eugen Kantoci Marija
4 Srednja škola Pregrada Pregrada Živjeti u provinciji, a biti u središtu Europe Davorić-Barić Danijel Kantoci Marija
5 Gimnazija Sisak Sisak Sisački stari most Vuljak Petra Prpić-Zahirović Josipa
6 Graditeljska, prirodoslovna i rudarska škola Varaždin Pogled u svijet slobodnih zidara Kolarić Danijela Kelvišar Ivana
7 Graditeljska, prirodoslovna i rudarska škola Varaždin Pogled u svijet slobodnih zidara Žugčić Tamara Kelvišar Ivana
8 Gimnazija “Fran Galović” Koprivnica Podravski atentatori Matijašić Kristina Trnski Gordana
9 Gimnazija “Fran Galović” Koprivnica Podravski atentatori Brnica Bojana Trnski Gordana
10 Prva sušačka hrvatska gimnazija, Rijeka Odjeci Prvog svjetskog rata u školstvu i Kraljevskoj realnoj gimnaziji na Sušaku Petrović Filip Dušević Ratko
11 Prva sušačka hrvatska gimnazija, Rijeka Odjeci Prvog svjetskog rata u školstvu i Kraljevskoj realnoj gimnaziji na Sušaku Štimac Lorena Dušević Ratko
12 Gimnazija Petra Preradovića Virovitica Virovitica Bilogorska istina za slobodnu Hrvatsku Smiljanić Vlatko Novosel Miroslav
13 Srednja medicinska škola Slavonski Brod Povijest istraživanja bolesti kuće u selima crnih marama Azapović Ines Mikuš Ivan
14 Srednja medicinska škola Slavonski Brod Povijest istraživanja bolesti kuće u selima crnih marama Mladenović Monika Mikuš Ivan
15 Gimnazija Vladimira Nazora Zadar Pet tovara doma, a šestog gospodaru Aralica Ana Artić Igor
16 Gimnazija Vladimira Nazora Zadar Pet tovara doma, a šestog gospodaru Števanja Josip Artić Igor
17 Obrtnička škola Antuna Horvata Đakovo Župna crkva Svih Svetih Grizek Ivana Bradić Dubravka
18 Obrtnička škola Antuna Horvata Đakovo Župna crkva Svih Svetih Ivković Marija Bradić Dubravka
19 Gimnazija Antuna Vrančića Šibenik Javna dobrotvornost i „Bažana“ Kasap Petra Sačić Irena
20 Gimnazija Antuna Vrančića Šibenik Javna dobrotvornost i „Bažana“ Perica Iris Sačić Irena
21 Srednja škola Ivana Lucića Trogir Svakodnevica građana Trogira na prijelazu iz XVIII. u XIX. stoljeće Baričević Matea Stojana Vilko
22 Srednja škola Ivana Lucića Trogir Svakodnevica građana Trogira na prijelazu iz XVIII. u XIX. stoljeće Duvančić Anamarija Stojana Vilko
23 Srednja škola Zvane Črnje Rovinj Rovinjska tvornica duhana i Tabacheine do kraja Drugog svjetskog rata Boljunčić Sara Butigan-Tomić Mira
24 Srednja škola Zvane Črnje Rovinj Rovinjska tvornica duhana i Tabacheine do kraja Drugog svjetskog rata Štoković Nikola Butigan-Tomić Mira
25 Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića Dubrovnik Festa svetoga Vlaha i običaji sela Osojnika Đevoić Matko Marušić-Čizmić Marija
26 Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića Dubrovnik Festa svetoga Vlaha i običaji sela Osojnika Šiljeg Marija Marušić-Čizmić Marija
27 Gimnazija Čakovec Čakovec Ladislav Kralj Međimurec i njegova suvremenost Ramuščak Dora Borko Marija
28 VII. gimnazija Zagreb Stvaranje Strossmayerove galerije Šegregur Domagoj Špoljar B
29 XV. gimnazija Zagreb Povijest legalizirane prostitucije u Zagrebu krajem 19. i početkom 20.stoljeća Petrizio Pia Naletilić Zdravko

Kategorija pisana provjera znanja – srednje škole – I. skupina

RB MJESTO PREZIME UČENIKA IME UČENIKA PREZIME MENTORA IME MENTORA
1 Srednja škola “Ban Josip Jelačić” Zaprešić Mihalić Martin Winkler Željka
2 Gimnazija Antuna Gustava Matoša Zabok Mak Karlo Petrač Božica
3 Srednja škola “Tin Ujević” Kutina Glibo Mislav Bojko Irena
4 Gimnazija Karlovac Karlovac Jagaš Toni Jadrić Natalija
5 I. gimnazija Varaždin Varaždin Pongračić Valentina Burek Višnja
6 Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica Sušilović Lucija Irena
7 Gimnazija Bjelovar Bjelovar Milaković Dora Štimac Melita
8 Srednja škola “Hrvatski kralj Zvonimir” Krk Krk Brusić Emil Gordija Marijan
9 Prva sušačka hrvatska gimnazija Rijeka Grotić Tihana Mlačić Jakša
10 Gimnazija Gospić Gospić Prpić Antonija Petković Boris
11 Gimnazija Petra Preradovića Virovitica Tovarović Barbara Novosel Ana
12 Gimnazija Požega Požega Gjajić Maja Siluković Dragan
13 Gimnazija Nova Gradiška Nova Gradiška Marić Matej Benić Višnja
14 Gimnazija Jurja Barakovića Zadar Markulin Iva Banđen Željko
15 Gimnazija Vladimira Nazora Zadar Knez Domagoj Artić Igor
16 Gimnazija Antuna Gustava Matoša Đakovo Karlić Tomislav Damjanović Nikola
17 Srednja škola Donji Miholjac Donji Miholjac Pleić Tvrtko Falamić Zvonimir
18 Gimnazija Antuna Vrančića Šibenik Vrankulj Josipa Paić Jasminka
19 Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš Galić Josip Mazalin Marija
20 Gimnazija Županja Županja Jurić Ivan Kegalj Danijela
21 III. gimnazija Split Vujatović Bojan Križanović Neda
22 III. gimnazija Split Todorić Ivan Križanović Neda
23 Srednja škola Mate Blažine Labin Načinović Tea Muškardin Dijana
24 Gimnazija Metković Metković Paponja Kristina Vidović Zoran
25 Gimnazija Dubrovnik Dubrovnik Đurović Sara Capor Đuro
26 Gimnazija Čakovec Čakovec Dolenec Dona Mutvar Verica
27 XVI. gimnazija Zagreb Korbar Hrvoje Sertić Ileana
28 Srednja škola Sesvete Sesvete Matić Luka Tadić Petar
29 XV. gimnazija Zagreb Kranjčec Dominik Naletilić Zdravko
30 XV. gimnazija Zagreb Marić Maša Gogić Petar

Kategorija pisana provjera znanja – srednje škole – II. skupina

RB MJESTO PREZIME UČENIKA IME UČENIKA PREZIME MENTORA IME MENTORA
1 Gimnazija Antuna Gustava Matoša Samobor Miroslavić Tea Markovinović Anita
2 Gimnazija Antuna Gustava Matoša Zabok Goluban Nikola Petrač Božica
3 Srednja škola “Tin Ujević” Kutina Mikulić Ana Orešković Anita
4 Gimnazija Karlovac Karlovac Vladić Marko Štranjgar Snježana
5 Elektrostrojarska škola Varaždin Varaždin Horvat Matija Škerbić Matija- Mato
6 Gimnazija Bjelovar Bjelovar Remenarić Petra Štimac Melita
7 Prva riječka hrvatska gimnazija Rijeka Volarić Kristijan Grgurina Ines
8 Prva riječka hrvatska gimnazija Rijeka Banda Marko Grgurina Ines
9 Gimnazija Andrije Mohorovičića Rijeka Pavelić Anton Tomljanović Hrvoje
10 Gimnazija Gospić Gospić Vlainić Josip Juraj Petković Boris
11 Gimnazija Petra Preradovića Virovitica Smiljanić Ivan Novosel Ana
12 Srednja škola Pakrac Pakrac Nježić Sebastian Križan Branko
13 Gimnazija Požega Požega Podnar Petra Antonia Milanović Božo
14 Srednja škola Pakrac Pakrac Novinc Krešimir Križan Branko
15 Gimnazija „Matija Mesić“ Slavonski Brod Bohač Bruno Katušić Tihomir
16 Gimnazija Jurja Barakovića Zadar Atelj Andrea Milković Mirjana
17 Isusovačka klasična gimnazija Osijek Kujundžić Miroslav Šimičić Alen
18 Isusovačka klasična gimnazija Osijek Ćurčić Leopold Šimičić Alen
19 Gimnazija Antuna Vrančića Šibenik Matijević Mislav Paić Jasminka
20 Gimnazija Županja Županja Uvanović Mislav Marković Ana
21 Srednja škola Ivana Lucića Trogir Tomaš Vicenco Geić Siniša
22 III. gimnazija Split Sorić Mladen Krnić Nikica
23 Gimnazija Pula Pula Gržetić Ivan Šek Željko
24 Gimnazija Dubrovnik Dubrovnik Osmić Alen Capor Đuro
25 Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića Dubrovnik Grkeš Ivan Marušić Čizmić Marija
26 Gimnazija Čakovec Čakovec Ferlin Ivona Mutvar Verica
27 IV. gimnazija Zagreb Kožić Katarina Dumančić Lidija
28 III. gimnazija Zagreb Prlić Leopold Skukan Zdenko
29 XV. gimnazija Zagreb Jurelinac Zvonimir Gogić Petar
30 Gimnazija “Lucijan Vranjanin” Zagreb Matijašić Marko Pavlović Jadranka

Kategorija pisana provjera znanja – srednje škole – III. skupina

RB MJESTO PREZIME UČENIKA IME UČENIKA PREZIME MENTORA IME MENTORA
1 Srednja škola “Ban Josip Jelačić” Zaprešić Fremec Damjan Katarinčić Petra
2 Srednja škola Oroslavje Oroslavje Čičko Domagoj Čandrlić Renata
3 Srednja škola “Tin Ujević” Kutina Kukor Tomislav Bojko Irena
4 Gimnazija Karlovac Karlovac Željko Darija Jadrić Natalija
5 I. gimnazija Varaždin Varaždin Kunštek Tomislav Horvat Siniša
6 Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica Stančin Hrvoje Horvat Katarina
7 Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje Grubišno Polje Fric Miroslav Vojvodić Andričević Monika
8 Prva riječka hrvatska gimnazija Rijeka Zubović Ivan Grgurina Ines
9 Prva riječka hrvatska gimnazija Rijeka Žunić Dorijan Grgurina Ines
10 Prva sušačka hrvatska gimnazija Rijeka Šestan Glorija Mlačić Jakša
11 Srednja škola Pavla Rittera Vitezovića Senj Rukavina Bruno Šojat Silvije
12 Gimnazija Virovitica Virovitica Antal Antonia Novosel Ana
13 Katolička klasična gimnazija Požega Ribičić Marko Katić Josip
14 Klasična gimnazija fra Marijana Lanosovića Slavonski Brod Galić Barbara Jonjić Drago
15 Srednja škola Biograd Biograd Lokin Marija Kelava Elizabeta
16 Srednja škola Valpovo Valpovo Jelkić Andrija Pisačić Dejan
17 Gimnazija Antuna Gustava Matoša Đakovo Vitovski Anamarija Jančula Ines
18 Gimnazija Antuna Vrančića Šibenik Ivić Pave Đurić Neven
19 Gimnazija Županja Županja Župan Ivan Marković Ana
20 Srednja škola „Braća Radić“ Kaštel Štafilić Nehaj Berić Mate Parčina Silvana
21 III. gimnazija Split Kraljević Ivan Križanović Neda
22 Srednja škola Mate Balote Poreč Sandro Babić Torbica Vladimir
23 Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića u Pločama Ploče Erak Grgur Pećar Andrija
24 Gimnazija Čakovec Čakovec Tot Dora Virgej Ivanka
25 XV. gimnazija, Zagreb Albrecht Nicole Naletilić Zdravko
26 Gimnazija “Lucijan Vranjanin” Zagreb Pleše Matija Strugar Helena
27 VIII. gimnazija Zagreb Vručina Petra Vorel Svjetlana
28 XV. gimnazija Zagreb Špendić Andreja Naletilić Zdravko

Kategorija pisana provjera znanja – srednje škole – IV. skupina

RB MJESTO PREZIME UČENIKA IME UČENIKA PREZIME MENTORA IME MENTORA
1 Srednja škola “Ban Josip Jelačić” Zaprešić Ivančić Antonio Katarinčić Petra
2 Gimnazija Antuna Gustava Matoša Zabok Bosnar Danijel Petrač Božica
3 Gimnazija Sisak Sisak Vuljak Petra Sremić Domagoj
4 Gimnazija Bernardina Frankopana Ogulin Krpan Domagoj Samsa Anton
5 I. gimnazija Varaždin Varaždin Tomić Sara Cesar Đurđica
6 Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica Jerkić Tanja Trnski Gordana
7 Gimnazija Bjelovar Bjelovar Šnajder Antonio Grgičin Terezija
8 Salezijanska klasična gimnazija Rijeka Bunoza Mateo Maraš-Krapić Linda
9 Srednja škola Vladimira Nazora Čabar Troha Dejan Kvaternik Martin
10 Gimnazija Virovitica Virovitica Ladović Marin Novosel Miroslav
11 Gimnazija Požega Požega Ribičić Dominik Siluković Dragan
12 Gimnazija “Matija Mesić” Slavonski Brod Bohač Matej Zavor Goran
13 Srednja škola Bartola Kašića Pag Kafadar Jozefina Škoda Mirjana
14 Srednja škola Valpovo Valpovo Sučić Mihael Čakarun Jelka
15 Srednja škola Valpovo Valpovo Matek Karolina Čakarun Jelka
16 Gimnazija Antuna Vrančića Šibenik Ferara Ante Đurić Neven
17 Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci Mandić Krešimir Tomić Anka
18 IV. gimnazija Marka Marulića Split Kokeza Ivan Benković Ivan
19 III. gimnazija Split Štambuk Stjepan Krnić Nikica
20 Privatna gimnazija Pula Pula Gržinić Mirko Červar Branimir
21 Gimnazija Dubrovnik Dubrovnik Bendiš Ivan Capor Đuro
22 Srednja škola Prelog Prelog Belić Tomislav Štefok Tajana
23 XV. gimnazija Zagreb Lugomer Karlo Naletilić Zdravko
24 I. gimnazija Zagreb Nemec Vjekoslav Mandušić Ivica
25 Gimnazija “Lucijan Vranjanin” Zagreb Bosnar Mihovil Bogović Ivana
26 I. gimnazija Zagreb Kordić Luka Mandušić Ivica
Miljenko Hajdarovic
Kratka biografija autora:

Magistar povijesti i magistar edukacije sociologije. Urednik Hrvatskog povijesnog portala i vlasnik obrta Inter nos. Radi u Srednjoj školi Čakovec.

Kljucne rijeci:
Objavljeno u: Škola

Leave a Reply